Newsflash
Home arrow Wydarzenia arrow Wiadomości arrow Artykuły prasowe na początku Nowego Roku - aktualizacja.
Artykuły prasowe na początku Nowego Roku - aktualizacja.
Napisał Administrator   
piątek, 06 styczeń 2006

Obrodziło w krajowej prasie artykułami o winie i winnicach w Polsce. Niewątpliwym impulsem było uznanie Polski za terytorium strefy A upraw winorośli.

W dniu 4 stycznia ukazał się w Gazecie Krakowskiej artykuł „Zielone unijne światło dla małopolskich win”, gdzie miejscowi winiarze po raz kolejny poruszają temat konieczności wprowadzenia ułatwień w sprzedaży wina przez małych wytwórców oraz związanego z tym, obwiązującego obecnie wymogu posiadania składów akcyzowych.

W dniu dzisiejszym tj. 6 stycznia w Gazecie Poznańskiej na str. 13. ukazał się artykuł „Pod słońcem północy”, autorstwa Pani Barbary Kozłowskiej (link płatny). Tematem jest możliwość uprawy winorośli i zakładania winnic na terenie Wielkopolski. Opisane też są powstające w tym regionie nowe winnice – Winnica Pałac Mierzęcin, jedna z najciekawszych inwestycji w regionie, gdzie od niedawna rosną klasyczne szczepy winiarskie m.in. Pinot Noir, Pinot Gris, Traminer, Riesling obok nowych mieszańców wśród których są m.in. Rondo, Regent, Phoenix, Bianca i Merzling.

Aktualizacja z dnia 07/01/2006
Serdecznie dziękujemy redakcji Gazety Poznańskiej za wyrażenie zgody na umieszczenie na stronie Winnice Polskie artykułu „Pod słońcem północy” w wersji bezpłatnej.
Pod słońcem Północy (pdf)
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Ostatnia aktualizacja ( sobota, 14 styczeń 2006 )
< Poprzedni   Następny >

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team