Newsflash
Home arrow Wydarzenia arrow Zaproszenie na Lubuskie Dożynki Winiarskie
Zaproszenie na Lubuskie Dożynki Winiarskie
Napisał Maciej   
piątek, 25 wrzesień 2009
      Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie, wspólnie z Muzeum Etnograficznym w Ochli, organizuje na terenie Muzeum w  dniu 4 października w godz. od 11.00 do 20.00  - Lubuskie Dożynki Winiarskie. W całej powojennej historii polskiego winiarstwa, jest to pierwsza impreza o takim charakterze i dumni jesteśmy że odbędzie się ona w naszym regionie, naznaczonym wielowiekową winną tradycją. Mamy nadzieję, że uda się poprzez realizację tego wydarzenia zapoczątkować coroczny obyczaj uczczenia ciężkiej, lecz jakże satysfakcjonującej pracy ludzi, którzy ukochali winną latorośl. Zamierzamy nawiązać do wspaniałej tradycji winobrania pojmowanego jako przeżywanie radości z  zebrania plonów w duchu dumy z wykonanej pracy, zabawy i wspólnoty.  W programie imprezy przewidziano poświęcenie wieńców winiarskich przez przedstawiciela Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz konkurs na najładniejszy wieniec.


Fot. Skansen w Ochli.

      Gorąco zachęcamy wszystkich posiadaczy winnic, osoby uprawiające winorośl w ogródkach przydomowych i na działkach do wzięcia udziału w naszym wspólnym święcie i do zaprezentowania swojego wieńca i ekspozycji bądź sprzedaży owoców, przetworów z winogron itp.  Jest to zaproszenie skierowane do wszystkich członków ZSW, mieszkańców Zielonej Góry, całego województwa lubuskiego i pasjonatów winiarstwa bez względu na miejsce zamieszkania i wielkość upraw.
      Dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą się do nas w terminie do 2 października 2009 za  pośrednictwem poczty mailowej ,pl lub telefonicznie pod nr telefonu 722 16 50 80 lub 603  38 28 54,  przygotujemy tabliczkę informacyjną z następującymi danymi: nazwa winnicy i/lub miejsce uprawy, imię i nazwisko właściciela/li. W ten sam sposób można zgłaszać wina na Konkurs Win Regionalnych.
      Po uroczystości święcenia odbędą się występy zespołów muzycznych oraz wieczorna biesiada winiarska z tańcami.
      Szczegółowy program imprezy i bieżące informacje na stronie internetowej www.winiarze,zgora.pl.
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 25 wrzesień 2009 )
< Poprzedni   Następny >

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team