Newsflash
Home arrow Wydarzenia arrow Wiadomości arrow Adresa: středni Evropa - polskie winnice w ČTV
Adresa: středni Evropa - polskie winnice w ČTV
Napisał Maciej   
poniedziałek, 06 październik 2008
Niedawna liberalizacja Ustawy o podatku akcyzowym oraz Ustawy o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina spowodowała gwałtowny wzrost zainteresowania uprawą winorośli i winiarstwem w Polsce. Zwróciła również uwagę na nasze raczkujące winiarstwo za granicą.
     25. września odwiedziła Dolny Śląsk ekipa reporterska programu ČT24 Czeskiej Telewizji. Już w sobotę 27. września w programie z serii „Adresa: středni Evropa” (Adres: Europa Środkowa) czeska publiczność miała możliwość obejrzenia ciekawego reportażu z dwóch dolnośląskich winnic: Winnicy Jaworek z Miękini i Winnicy Macieja w Piławie Górnej.

     W moim odczuciu spotkanie stanowiło sporą atrakcję dla obu stron: dla polskich winiarzy wizyta zagranicznej telewizji była wydarzeniem niecodziennym, dla Czechów polskie winiarstwo stanowi ewidentnie dużą egzotykę. Reporterzy byli zaskoczeni zarówno skalą uprawy w Miękini, jak doskonałym wyposażeniem technicznym niewielkiej winiarni w Piławie. Docenili również przyzwoity poziom degustowanych win.
     Wszystko wskazuje na to, że była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta naszych sąsiadów na polskich winnicach.

Program do obejrzenia on-line  tutaj.

Fot. W piwnicy Macieja Sierpińskiego (fot. Petr Kotrla, ČTV)


  

Ostatnia aktualizacja ( środa, 08 październik 2008 )
< Poprzedni   Następny >

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team