Newsflash
Home arrow Wydarzenia arrow Wiadomości arrow Eiswein, Riesling i .. Eisling
Eiswein, Riesling i .. Eisling
Napisał Administrator   
niedziela, 06 styczeń 2008

  

Gwałtowna fala mrozów jaka nawiedziła Hessische Bergstraße, sprawiła że winobranie lodowe odbyło się już w grudniu i to przy zaskakująco niskich temperaturach. Eisweinlese 2007 przyniosło zbiory Rieslinga na poziomie 173 Oe, przy kwasowości 12,6 g/l.

 

 

 

Fotorelacja z Eisweinlese 2007

 

Ale to nie koniec wieści z Niemiec, utrzymująca się zimowa aura zaowocowała przepięknymi zjawiskami pogodowymi w winnicach. Niezawodny Reinhard Antes podesłał nam wspaniałe własnoręcznie wykonane fotografie (wielu z naszych czytelników miało okazję poznać p. Antesa na Konferencji Winiarskiej w Mierzęcinie).

 

 

 

 

 

 

 

 

Hitem jest niewątpliwe nowa krzyżówka Rieslinga z lodem, czyli Eislnig   ;-)

Dostaliśmy również Noworoczne Życzenia Wszelkiej Pomyślności, które pragniemy przekazać Naszym Czytelnikom, jednocześnie załączając prezent. Jest to specjalny film, który przygotował p. Antes, a tyczy się – jakżeby inaczej – winobrania lodowego.

Do ściągnięcia jest wersja oryginalna Eisweinshow.wmv w wysokiej rozdzielczości Full HD 1920x1080.

Cieszyć się nią będą tylko posiadacze naprawdę mocnych komputerów, wyposażonych w dobre karty graficzne, które są w stanie wyświetlić filmy w tak dużej rozdzielczości. Do oglądania można użyć m.in. programu Windows Media Player.

W przypadku gdy obraz nie jest płynny polecamy wersję w połowicznej rozdzielczości, którą  specjalnie przygotowaliśmy dla Państwa. Jest to plik Eisweinshow 960x540.avi, do oglądania którego można użyć programu Windows Media Player lub np. Vplayer. W tym przypadku niezbędny jest kodek XVid.

Jest to wspaniały i niezwykły film, który mamy nadzieję sprawi Państwu taką samą frajdę jak nam. Warto obejrzeć na dużym ekranie, a może nawet na projektorze wraz z gronem znajomych.. Koniecznie z kieliszkiem Eisweina w ręku!!

 

Zdjęcia: Copyright (C) Reinhard Antes www.antes.de  

 

Ostatnia aktualizacja ( niedziela, 06 styczeń 2008 )
< Poprzedni   Następny >

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team