Newsflash
Home arrow Wydarzenia arrow Wiadomości arrow Targi INTERVITIS INTERFRUCTA w Stuttgarcie, 22 - 26 kwietnia 2007.
Targi INTERVITIS INTERFRUCTA w Stuttgarcie, 22 - 26 kwietnia 2007.
Napisał Administrator   
sobota, 03 luty 2007

Otrzymaliśmy bardzo ciekawe zaproszenie od Polskiego Przedstawicielstwa Targów Stuttgarckich w Polsce, na targi INTERVITIS INTERFRUCTA w Stuttgarcie. Pełna treść zaproszenia poniżej.


W dniach 22 - 26.04.2007 w Stuttgarcie odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Technologii Produkcji Wina, Uprawy i Przetwórstwa Owoców oraz Technik Napełniania i Pakowania INTERVITIS INTERFRUCTA 2007.

Targi INTERVITIS INTERFRUCTA to największe i najbardziej znaczące targi tej branży na świecie. Na poprzedniej edycji targów, która miała miejsce w 2004 roku (targi odbywają się w cyklu trzyletnim) swoją ofertę zaprezentowało prawie 600 wystawców z 26 krajów, a obejrzało ekspozycję ponad 40.000 specjalistów z 76 krajów. Wysoki odsetek wystawców i zwiedzających z zagranicy (34% wystawców i 25% zwiedzających) oraz międzynarodowy charakter targów (zwiedzający przybywają z całego świata, m.in. z Francji, Włoch, Szwajcarii, Austrii, Czech, Węgier, Słowenii, Bułgarii, Rumunii, Polski, Rosji, Mołdawii, Grecji, Chorwacji, Ukrainy, Luksemburgu, Holandii, a także z Australii, Kanady, USA, Afryki Płd. i krajów Ameryki Płd. itd), a także udział w targach światowych liderów technologii produkcji wina i soków stawiają te targi na pierwszej pozycji wśród konkurencyjnych imprez targowych, przed targami odbywającymi się we Francji i we Włoszech.

Targi INTERVITIS INTERFRUCTA prezentują pełen proces produkcji win i soków począwszy od uprawy surowców, przez ich przetwórstwo po pakowanie i transport gotowych produktów. Firmy zajmujące się uprawą winorośli oraz owoców deserowych i tłoczonych na targach znajdą prezentację najnowszych maszyn i rozwiązań technicznych stosowanych przy uprawie ziemi, ochronie roślin, pielęgnacji winorośli, drzew i krzewów owocowych, a także ofertę maszyn, urządzeń i akcesoriów do zbioru plonów, ciągników i maszyn transportowych oraz innowacyjnych rozwiązań w uprawach ekologicznych. Zakłady produkujące wina, wina owocowe i musujące, wytłaczarnie i wytwórnie moszczu słodkiego oraz gorzelnie owocowe i producenci innych napojów alkoholowych na targach mogą poznać nowoczesne rozwiązania technologiczne stosowane przy przetwórstwie winogron i innych owoców, przy produkcji moszczu i wina, a także ofertę pomp i systemów transportowych, ofertę z zakresu techniki oddzielania i filtracji, techniki pomiarowej i regulacyjnej, czyszczenia i higieny, techniki ścieków, technologii produkcji win musujących, technologii gorzelniczej, jak również technologii napełniania, zamykania i pakowania oraz rozwiązania z zakresu recyclingu, logistyki, sprzedaży i marketingu.

Targi INTERVITIS INTERFRUCTA to nie tylko prezentacja oferty wystawców i miejsce nawiązywania i pielęgnowania kontaktów handlowych, ale również miejsce spotkania gospodarki z nauką. Dzięki bogatemu programowi ramowemu targów obejmującemu konferencje, sympozja i fora umożliwiające spotkanie branży winiarskiej i owocowej z przedstawicielami świata nauki, gospodarki i specjalistami z branży, uczestnicy targów mają możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń w bezpośrednich rozmowach. W tegorocznym programie ramowym targów weźmie udział ponad 1000 fachowców z całego świata, którzy przekażą swoją wiedzę i nowatorskie pomysły zgromadzonej na kongresach i sympozjach publiczności. W dniach 21 – 23.04.2007 odbędą się: 59. Niemiecki Kongres Producentów Win zorganizowany przez Niemieckie Zrzeszenie Producentów Win, które objęło patronat nad targami oraz 8. Międzynarodowe Sympozjum „Techniki w Produkcji Win” i 8. Międzynarodowe Sympozjum „Innowacje w systemach przechowywania win”. Uczestnicy targów mogą także wziąć udział w 2. Międzynarodowym Sympozjum „Ekologiczna produkcja win”, 3. Forum Europa, w Forum „Technologie Uprawy w Produkcji Owoców i Win”, w Międzynarodowym Sympozjum „Riesling”, w workshopie dotyczącym technologii produkcji win musujących i innych wydarzeniach z bogatego programu ramowego targów. W dniu 25.04.2007 podczas „Mitteleuropäischer Jungwintzertag” (Central European Young Winegrowers Conference) spotkają się właściciele winnic z krajów środkowej Europy, aby przeprowadzić dyskusję o perspektywach i strategiach rozwoju ich branży.
Oprócz interesującego programu ramowego ukierunkowanego na konkretne branże, targi oferują także udział w specjalnych wydarzeniach – m.in. w prezentacji innowacyjnych produktów i technologii zgłoszonych przez wystawców do konkursu INTERVITIS INTERFRUCTA Innovationspreis 2007, w dostępnych dla wszystkich zwiedzających wykładach dotyczących aktualnych tematów branży produkcji win, owoców i soków organizowanych z cyklu INTERVITIS INTERFRUCTA Studiobühne i w prezentacji niemieckiego regionu winiarskiego. Każdy zwiedzający tegoroczne targi otrzyma voucher, który weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród – 1 kuponu o wartości 1.000 Euro na zakupy u wybranego wystawcy INTERVITIS INTERFRUCTA oraz 10 kuponów o wartości 100 Euro na przelot liniami Germanwings.

Polskie Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce podjęło się w tym roku organizacji wyjazdu grupowego na targi INTERVITIS INTERFRUCTA. Bilet wstępu na targi jednodniowy kosztuje 11 Euro, dla uczestników wyjazdu grupowego organizowanego przez Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce – wstęp na targi bezpłatny.

Więcej informacji na temat targów i wyjazdu grupowego uzyskają Państwo w biurze Przedstawicielstwa Targów tel.: 022 620 71 98, 620 72 98, E-mail: ,

Aneta Kuźmińska
Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce


Zdjęcia z poprzednich edycji:Dodatkowe informacje:

www.messe-stuttgart.de/intervitis - strona targów
http://www.messe-stuttgart.de/ausland/polen/ -strona targów w języku polskim (należy kliknąć na logo targów Intervitis Interfructa.)
Newsletter (w jęz. angielskim) z aktualnymi informacjami na temat kongresów i seminariów dotyczących branży winiarskiej, które odbędą się podczas targów Intervitis Interfructa 2007.
Prezentacja dotycząca działu ”Techniki uprawy” obejmująca prezentację nowoczesnych maszyn i rozwiązań technicznych stosowanych przy uprawie ziemi, ochronie roślin, pielęgnacji winorośli, drzew i krzewów owocowych a także ofertę ciągników i maszyn transportowych i ekspozycję dotyczącą upraw ekologicznych będzie miała miejsce w halach od  7 do 14 i na wolnym powietrzu (w załączeniu plan hal).
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 25 czerwiec 2007 )
< Poprzedni   Następny >

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team