Newsflash
Home arrow Wydarzenia arrow Wiadomości arrow Fotorelacja z targów w Warszawie.
Fotorelacja z targów w Warszawie.
Napisał Administrator   
sobota, 13 styczeń 2007
Fotorelacja z targów w Warszawie.


W dniach 12-13 stycznia odbyły się w  Warszawie III Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej. Postanowiłem sprawdzić czy wśród wystawców znajdą się firmy oferujące sprzęt do  prac w winnicach. Nie zawiodłem się, a mówiąc szczerze znalazłem tam znacznie więcej niż można było pierwotnie przypuszczać. W ofercie wystawiających się firm było omalże wszystko co niezbędne do uprawy winorośli. Zapraszamy na fotorelację.

Przed częścią stałą wystawy umieszczony został namiot, a w mim kolekcja tego o czym marzy każdy prawdziwy mężczyzna, a już zwłaszcza ten uprawiający winorośl.

Ciągniki ..


Piękne ciągniki ..


Szybkie ciągniki .. 


Markowe ciągniki ..

Wewnątrz, na dwóch piętrach rozmieszczone były stoiska wystawowe ze sprzętem o tylko nieco mniejszych gabarytach. 


Przeróżnej wielkości opryskiwaczeNie próbujcie sadzić większej liczby sadzonek bez zastosowania odpowiedniej metody o dużej wydajności! Jedną z nich jest świder mechaniczny, tu na zdjęciu w wersji o długości ok. 1 m, do zastosowania np. pod montaż słupków. Napędzany jest z wałka odbioru mocy ciągnika.


Jeden z opryskiwaczy, który można by sensownie zastosować w winnicy.


Fiskars, Bahco i ich sekatory.


Zapinki, które można by użyć do mocowania pni, ramion i latorośli do drutów.


Pełny wybór.


Maty przeciwgradowe. Tworzą lepszy mikroklimat, chronią przed deszczem, wiatrem czy przymrozkami. Ale przede wszystkim zabezpieczają przed gradem.  W najniższym punkcie umieszczone są odpowiednie przerwy, poprzez które grad wypada nie powodując zbytniego obciążenia mat.Słupki betonowe i profile aluminiowe. Zwłaszcza profile aluminiowe są niezwykle popularne w winnicach w Niemczech, Austrii czy w Czechach. Winiarze niemieccy niezwykle sobie chwalą możliwość ich szybkiego zamontowania, trwałość i przygotowanie zatok co 10cm pod przeróżne systemy prowadzenia. Niestety ich cena wynosi zazwyczaj ok. 20 zł co jest atrakcyjne raczej w krajach o znacznie wyższych kosztach pracy. W naszych warunkach taniej wychodzą słupki drewniane, betonowe czy plastikowe – mimo większych w ich przypadku kosztów zamontowania i przygotowania pod systemy prowadzenia.Obcinarka gałęzi. Tu na zdjęciu urządzenie służące do porzeczek ale listowa obcinarka latorośli jest podobna.


Tapener, niezwykle przydatna rzecz.


Nie ma co się łudzić, jeszcze długo w naszych uprawach będą królować jabłka i to nie tylko na targach.


Bahco i wszystko jasne.
      


Działo przeciwgradowe.


Bird Guard system akustyczny odstraszania ptaków. Bywa, że szpaki potrafią ogołocić całe winnice.


A to sowa straszak, która wyskakuje z torby.W naszych warunkach paliki bambusowe są  rewelacyjną metodą prowadzenia młodych roślin. Paliki takie są wystarczające do utrzymana nawet bardzo bujnie rosnących roślin w pierwszym roku. W latach następnych po zamocowaniu do pierwszego drutu nośnego, służą jako podpora utworzonego pnia.


Piękny komplet na winnicę, rozsiewacz nawozów i glebogryzarka.Po wystawie oprowadzał mnie p. dr Jacek Lewko z Katedry Sadownictwa SGGW.


Krzysztof Górka
Ostatnia aktualizacja ( sobota, 13 styczeń 2007 )
< Poprzedni   Następny >

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team